| Naam |
: |
Michel van der voort |
| Periode |
: |
december 2011 |
Het werk van Michel van der Voort is duidelijk beïnvloed door graffiti en de stripcultuur. Zolang hij het zich kan herinneren tekent de Wateringer gruwelijke figuren en monsters. Met vooral gezichten of mensen als verminkte cartoons in het visuele middelpunt van de belangstelling.
Zijn stijl is authentiek. Sociaal engagement in de kunst is aan hem niet besteed. Zijn werk kan op hetzelfde moment grof en donker zijn, maar ook vrolijk en verlicht. Michels voornaamste interesse gaat uit naar het - met verschillende soorten schildertechnieken - natuurlijke vormen op het doek verkennen in felle, contrasterende kleuren en gedetailleerde patronen.
"Ik vind inspiratie voor de onderwerpen in mijn directe omgeving", zegt hij. "Tijdens mijn dagelijkse activiteiten loopt de hersenpan als het ware over van ideeën en fascinaties voor vreemde uitheemse soorten en surrealistische situaties. Meng dat met een gezonde dosis zelfspot en veel geduld en je hebt een idee hoe mijn kunst ontstaat."
Sommige van zijn acrylschilderingen op canvas, hout of papier zijn te bizar voor woorden. Want hoe verzin je het om gedetailleerd maar fantasierijk een oogbewegingszenuw af te beelden? (Nervus Oculomotorius, acryl on canvas, 50x70 cm). Toch is het merendeel van zijn werk ook ronduit hilarisch te noemen. Zowel figuratief, als door de titels die hij ze meegeeft zoals 'Mind control (wearing a knitted sweater)' of 'Pizza ongenodigde gasten'. In de titelloze expositie zijn behalve schilderijen ook ballpointtekeningen en andere kunstuitingen van hem te zien.
Wil je meer weten over deze kunstenaar, neem dan direct contact met haar op via onderstaand contactformulier.
|